Create an Account

Chalupa s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou,

 

kde budete mít své soukromí. Okolí nabízí mnoho krásných, nových cílů, vašich výletů, ať už do různých koutů tajemné České Kanady, tak do okolních měst, jako jsou Slavonice, Telč, Dačice, Jindřichův Hradec atd. Kolem naší vesničky se nachází i mnoho hradů, zřícenin, zámků jako třeba Červená Lhota, Landštejn. Objekt se nachází na kraji malé vesničky Jilem, která má hospůdku s možností stravování. Ve vesnici se nachází malý obchůdek s čerstvým mlékem, mléčnými a masovými výrobky od statekumisaru.cz. Vesnička leží dva kilometry od města Studená na Českomoravské vrchovině. Její nejvyšší vrchol, Javořice s nádhernými vyhlídkami, studánkou a cyklotrasami, se nachází deset kilometrů daleko. Okolo vesnice vedou trasy do přírody. Jedna z nich vede lesem, okolo Bendovi studánky, cestou do malé vesničky Horní Dvorce (4km) kde farmářům zrají jejich ovčí sýry, mají svou menší stylovou hospůdku přímo ve statku a ve výčepu pivo z malých lokálních pivovarů. Při domluvě s majiteli (hornidvorce.cz) si můžete domluvit exkurzi, provedou vás statkem a výrobnou. Poví vám jejich příběh jak šli cestou k přírodě. Cyklotras v okolí také není málo. Trasy vedou přes odpočívadla i osvěžovny po klidných trasách mezi vesnicemi. Cesty vedou okolo velikánských balvanů, kamenných útvarů, rybníků, potůčků i studánek. Oblíbeným, ale klidným rybníkem je rybník Zvůle, pískové břehy s občerstvením a hospůdkou (8km). V rybníku se nachází veliké, oválné kameny a lze si na nich odpočinout při plavání. Nedaleko rybníka ve vesničce Nový Svět (12km) má statek pán, který si na zahradě u cesty vyrobil samoobslužný výčep, malou dřevěnou chatičku. Ten kdo jede na kole kolem,  načepuje pivo Bernard nebo limonádu, posedí na dřevěných sedáčkách a vyjede dál směr kamenný útvar Ďáblova prdel, který je nedaleko v lese.

 

Nabízíme ubytování pro 16 osob s možností několika přistýlek.

 

Chalupa patřila Hejskovic rodině. Vedle chalupy se nachází velká udržovaná louka s brankami na fotbal. Za oplocenou zahradou stojí dřevěné hřiště se skluzavkou a houpačkami. Plody z naší zahrady si můžete kdykoli utrhnou, na zahradě máme – jabloně, švestky, třešně, maliny, ostružiny, černý rybíz, červený rybíz. Z bylinek najdete – máta, šalvěj, oregano, meduňka. 

 

Ložnice a pokoje:

Ložnice č. 1 – 1x dvoulůžko, 2x jednolůžko, stůl s židlemi, úložný prostor
Ložnice č. 2 – 1x dvoulůžko, 1x jednolůžko, stůl s židlemi, TV, úložný prostor
Ložnice č. 3 – 1x dvoulůžko, 2x jednolůžko, stůl s židlemi, vlastní koupelna s toaletou a sprchovým koutem, úložný prostor
Ložnice č. 4 – 1x dvojlůžko, 3x jednolůžko, stůl se židlemi, výhled na zahradu, úložný prostor

Společenská místnost s masivním dřevěným stolem + vybavená kuchyň s TV, kachlová kamna, sporák, el. trouba, mikrovlnná trouba, konvice

Chodba s menší kuchyňkou pro ložnice v prvním patře.

Sociální zařízení: K dispozici jsou dvě koupelny se sprchovým koutem a toaletou v prvním patře a 1x sprchový kout v přízemí + WC v přízemí.

Vytápění: Plynem, případně kachlový sporák na dřevo.

Doprava, parkování: 5 parkovacích míst u objektu.

Stravování

Přímo ve vesnici Jilem je výborná restaurace.

Nakupování potravin je možné v 1km vzdáleném městečku Studená s legendárním komínem z filmu Postřižiny.

Venkovní zastřešené posezení ve dvorečku s grilem. Možnost objednání masa naloženého v bylinném láku na grilování či rožnění. Soudek místního piva také možno objednat a dodat + výčepní zařízení s chlazením a kompresorem.

Čerstvé mléko od jilemských kraviček u nás na vesnici, stejně tak buřty, klobásy, steaky, paštiky i mléčné výrobky, všechno po domácku dělané. Mají malý obchůdek. Otevírací dobu najdete na statekumisaru.cz

Kuchyně na chalupě jsou plně vybavené na přípravu jídel.

V každé ložnici je stůl např. na ranní kávu.

 

Vybavení chalupy

Vnitřní: WiFi, 2x TV, rádio, 2x vařič, mikrovlnná trouba, lednice, el. trouba, kachlová kamna, 2x rychlovarná konvice

Vnější: Na oplocené zahradě dětské dřevěné hřiště se skluzavkou a houpačkami, krb na grilování, rožeň na rožnění, pískoviště, šipky, trampolína, před chalupou je velká uzavřená zahrada, kde můžete hrát různé hry a vedle chalupy je velká udržovaná louka s brankami na fotbal.

Výlety, atrakce, zábava

Přímo v obci Jilem si můžete pronajmout kvalitní tenisový kurt za 100 Kč na hodinu.

V blízkém okolí najdete mnoho zajímavých míst na výlety.

Krajina České Kanady je plná tajemných, pověstmi opředených míst, kamenných skalek, bludných balvanů, viklanů, hlubokých lesů plných hub a lesních plodů. Lesní rašelinové rybníky nabízejí příjemné koupání v čisté vodě. Pro rybáře je v okolí množství revírů pstruhových i mimopstruhových. Na svazích Javořice si můžete kromě pozorování stád muflonů užít překrásný výhled z Míchovi skály, ochutnat zázračnou vodu ze Studánky Páně, jíž připisují lidé nejen dobré, ale i léčivé vlastnosti, někdy přímo zázračné. Dá – li mládenec napít této vody své dívce, určitě se už nikdy od sebe neodloučí. Zázračná voda také prý zahojí všechny bolesti. Z dalších přírodních krás je zajímavé údolí Hamerského potoka nebo okolí Zvůle s lesem posetým obrovskými balvany. Pokud chcete přírodu pozorovat pohodlnějším způsobem, než aktivním pohybem, doporučujeme výlet úzkorozchodnou železnicí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Z památek stojí rozhodně za návštěvu hrady Landštějn a Roštejn, město Telč, jehož Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V místním klubu Mexx se každý pátek konají velké známé diskotéky. V Dačicích byla vynalezena kostka cukru, v Jindřichově Hradci můžete, kromě rozlehlého zámku, navštívit místní muzeum s největším lidovým mechanickým betlémem na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Velkolepý betlém, který jeho tvůrce Tomáš Krýza vytvářel více než šedesát let. Jesličky obsahují 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje. V sousedství muzea je v bývalé jezuitské koleji Národní muzeum fotografie s množstvím zajímavých výstav nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie s přístupnou vyhlídkovou věží. Nedaleko leží legendární zámek Červená Lhota známý z mnoha českých pohádek. Ve Slavonicích doporučujeme navštívit výbornou “sklepáckou” restauraci Besídka nebo si můžete namalovat vlastní hrnek v nedaleké Maříži. Na zámku v Žirovnici se nachází zajímavé muzeum Perleti. Ve Stráži nad Nežárkou je na místním zámku, kromě stálé expozice Emy Destinnové také zajímavý celoroční tématický program.

 

Rezervace

Zašlete nám poptávku po Vámi vybraném termínu

Hledáte ubytování pro více osob?

Ve spojení se sousedním objektem www.penzionjilem.cz jsme schopni ubytovat až 35 osob (8 ložnic).

Back to Top